Як видалити Joomla?

242

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. У даній статті я хотів би показати початківцям веб-майстрам, як видалити Joomla, як з локального комп’ютера, так і з реального сервера в інтернеті, тобто хостингу. При цьому причини видалення движка можуть бути найрізноманітнішими, наприклад, дана CMS не підійшла для вирішення поставленої задачі, або при створенні сайту були допущені помилки, які призвели до повної непрацездатності сайту і т. д.

На початку хотів би порекомендувати створити резервну копію видаляється движка, можливо, в майбутньому вона стане Вам у пригоді.

Основні елементи CMS Joomla

Отже, перед тим як ми розглянемо видалення Joomla, давайте визначимо основні елементи CMS. Перший елемент – це вихідні файли движка, тобто певний набір файлів, які формують логічне ядро, як користувальницької частини, так і з панелі адміністратора і визначають її основний функціонал. У файлову структуру крім основного рушія, так само входять встановлені компоненти, модулі, плагіни та шаблони.

Як видалити Joomla?

Другий елемент – це база даних, яка використовується для зберігання різної системної інформації, налаштувань і контенту движка Joomla, а також встановлених розширень.

Як видалити Joomla?

Відповідно, для видалення CMS Joomla необхідно видалити обидва вищевказаних елемента.

Як видалити joomla з Denwer

Програмне забезпечення Denwer користується величезною популярністю серед веб-розробників, а значить, досить часто виникає питання: як видалити Joomla з денвера? Виходячи з описаного вище, першою справою необхідно видалити файлову структуру движка. Для цього переходимо в віртуальний диск, який був створений при запуску Denwer, і знаходимо директорію, в яку встановлена Joomla, далі виділяємо всі файли і видаляємо. Далі відкриваємо інструмент phpmyadmin, доступ до якого можна отримати за адресою http://localhost/tools/phpmyadmin потім переходимо на вкладку “Бази даних”.

Як видалити Joomla?

Далі вибираємо базу даних, яку потрібно видалити, і натискаємо на посилання “Видалити”, яка видалить обрану базу даних, таблиці зберігаються в ній.

Як видалити Joomla?

Тепер Ви знаєте як видалити джумлу з Денвера.

Як видалити Joomla з хостингу

Тепер давайте розглянемо наступне питання: як видалити Joomla з хостингу? Власне, процес видалення CMS з хостингу абсолютно такий же, як і з локального комп’ютера. Тобто необхідно видалити файли движка і використовувану базу даних. Але є невеликий нюанс, який полягає в тому, що зазначені вище елементи, розташовані на віддаленому сервері. Тому для видалення файлів необхідно за допомогою будь-якого зручного FTP-менеджера, виконати з’єднання з хостингом, за протоколом передачі файлів і здійснити необхідне видалення файлів. Наприклад, можна використовувати TotalCommander, або FileZilla.

Як видалити Joomla?

Так само практично будь хостинг надає для своїх клієнтів власний файловий менеджер, який також можна використовувати для видалення файлової структури Joomla (зазвичай в панелі управління хостингом, присутнє посилання на файловий менеджер).

Як видалити Joomla?

Для роботи з базою даних, на хостингу так само зазвичай передбачений інструмент phpmyadmin, використовуючи який Ви зможете видалити базу даних движка. Крім цього, в панелі управління хостингом, передбачений розділ по створенню баз даних, який так само можна використовувати для видалення.

Як видалити Joomla?

Тепер Ви знаєте, як видалити Джумлу. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!