Бібліотека PHPMailer. Відправка пошти через SMTP

188

Від автора: відправка пошти з сайту на email – це досить буденна і нескладне завдання. Для цього в PHP передбачена функція mail(), якої достатньо передати кілька параметрів, і ваш лист піде на вказану електронну пошту. Але от чи дійде?

Бібліотека PHPMailer. Відправка пошти через SMTPБібліотека PHPMailer. Відправка пошти через SMTP

Саме на це питання ми і спробуємо знайти відповідь в цьому уроці.

Причина, по якій надісланий лист може бути не одержано адресатом – це антиспамові фільтри. Поштові сервіси, як можуть, намагаються боротися з отриманням спаму. Також антиспамові фільтри не дуже «люблять» листи, відправлені функцію mail(). В результаті цього лист потрапить в теку ” Спам, в кращому випадку, або ж просто буде видалено антиспамовым фільтром.

Як же тут бути? Вихід простий: можна відправляти пошту через SMTP популярних поштових сервісів. Наприклад, через gmail.com. Для цього лише потрібно мати поштову скриньку того поштового сервісу, протокол якого будемо використовувати. В уроці я буду використовувати сервіс mail.ru, оскільки там набагато простіше завести тестовий поштову скриньку. Однак, якщо ви захочете використовувати сервіс gmail.com, то порядок дій буде одним і тим же.

Для того, щоб не писати весь код з нуля, ми скористаємося популярної бібліотекою PHPMailer, що дозволяє виконати, мабуть, будь-яку задачу, пов’язану з надсиланням пошти.

У відео версії уроку ви знайдете докладний коментування процесу відправки пошти. Для прикладу ми відправимо 2 типу листів на різні поштові сервіси: це буде лист формату HTML і лист з вкладенням. Як ви побачите, що процес використання бібліотеки PHPMailer гранично простий.

На цьому я з вами прощаюся. Удачі і до нових зустрічей!