Чим відрізняється ngff від nvme?

23

Всім привіт! при виборі ssd накопичувача бажано знати базові принципи його роботи і задіяні технології. Це допоможе підібрати ссд з відповідними параметрами і максимально розкрити можливості комп’ютера.

У цій статті розберемо ngff і nvme — відмінності між ними, як працюють і для яких завдань походять. Також в чому різниця і чи є вона, проведемо порівняння.

Про відмінності sata від msata можна почитати тут.

Що таке nvme

Nvme, або ж nvm express — протокол обміну даними з твердотільним накопичувачем, який підключений по шині pci express.

В ссд дисках використовується флеш пам’ять типу nand. Протокол sata, який залишається найпопулярнішим галузевим стандартом, орієнтований на традиційні магнітні накопичувачі(hdd) і не розкриває повністю закладений в ssd потенціал.

Nvme був розроблений з нуля, в чому значна заслуга компанії intel. Основні завдання, які стояли перед інженерами — забезпечити низьку затримку при паралельному обміні даними в кілька потоків.

Що таке ngff

Ngff, який тепер називається m2 — форм-фактор твердотільного накопичувача для ноутбука або стаціонарного комп’ютера. У специфікацію також включений порт, який прийшов на заміну msata і mini pci-e.

Стандартному допускається велика різноманітність розмірів модулів, в тому числі ссд накопичувачів: при стандартній ширині деталі довжина може бути різною.

Велика довжина дозволяє вмістити в твердотільному накопичувачі більше осередків пам’яті, тим самим збільшивши його ємність.

Крім ссд, за допомогою m. 2 можна підключати інші необхідні модулі: bluetooth або wi-fi адаптер, gps, nfc, цифровий радіоприймач, wireless wan.

У продажу ви гарантовано знайдете ссд диск, який підключається через порт ngff і працює по протоколу nvme. Відповідно, і питання ” що краще?”не варто-це як порівнювати автомобіль з гоночною трасою.

Також раджу почитати ” що краще-ssd sata або ssd m2?».