Галерея для Joomla 3

29

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Ð’ даний час досить важко уявити сайт без зображень, так як вони відображаються абсолютно на всіх сторінках Ñ– більше того, практично в кожному вільному «ÐºÑƒÑ‚очку». Звичайно, як правило, картинки додають для полегшення засвоєння матеріалу конкретної сторінки, але крім цього, завдяки зображенням створюються різні рекламні банери, покажчики, фото-звіти за певних заходів Ñ– Ñ‚. д. Тому в даному уроці ми з Вами поговоримо про те, як створюється фотогалерея для Joomla 3, Ñ– тим самим навчимося виводити на екран велику кількість зображень в невеликому за розміром блоці.

Для початку хотів би зазначити, що фотогалерея для джумли 3, може бути створено лише з використанням додаткових розширень, тому як базовий функціонал містить інструменти для реалізації типових, стандартних завдань у сайтобудуванні. В даний час існує величезна кількість розширень для створення різних галерей зображень і у кожного з них є певні переваги і недоліки. І, звичайно вибрати щось конкретне можна тільки після тестування і чіткого визначення тих завдань, які необхідно вирішити.

У даній статті я хотів би показати Вам, як створюється галерея для joomla 3, з допомогою компонента Phoca Gallery. Phoca Gallery – це дуже потужний, гнучкий і найбільш популярне розширення за створення галерей зображень, функціонал якого розглянути в одній статті, звичайно ж, не вийде, але я сподіваюся, що викладений матеріал стане Вам відправною точкою за освоєння даного компонента.

Отже, переходимо по наведеної вище посиланням на сторінку опису даного компонента.

Галерея для Joomla 3

Далі, клікаємо по кнопці «Download» Ñ– переходимо на офіційний сайт розробника, в розділ завантажень, де ми абсолютно безкоштовно зможемо завантажити останню, актуальну версію компонента.

Галерея для Joomla 3

Відповідно вибираємо версію компонента сумісну з Вашої CMS Ñ– викачуємо. При цьому на даній сторінці, але трохи нижче, наведені посилання для скачування локалізацій розширення Phoca Gallery, тому вибираємо потрібну мову Ñ– так само завантажуємо до себе на комп’ютер.

Галерея для Joomla 3

Далі встановлюємо скачаний компонент, використовуючи менеджер розширень Joomla. Потім, для перекладу розширення на російську мову, вміст архіву локалізації, необхідно додати в каталог «ru-RU» за адресою: /administrator/language.

Галерея для Joomla 3

Після цього переходимо в панель керування компонентом (Головне меню->Компоненти->Phoca Gallery).

Галерея для Joomla 3

Для початку, використовуючи «ÐœÐµÐ½ÐµÐ´Ð¶ÐµÑ€ категорій» створимо нову категорію, до якої будуть прив’язані зображення майбутньої галереї.

Галерея для Joomla 3

Відповідно у вищевказаному менеджері клікаємо по кнопці «Ð¡Ñ‚ворити».

Галерея для Joomla 3

Як Ви бачите полів досить багато, але для створення нової категорії достатньо вказати її назву і вибрати каталог, в якому будуть зберігатися майбутні зображення. Так само можна додати короткий опис категорії, у відповідну текстову область. При цьому вибираючи каталог, Ви одразу ж, при необхідності, можете його створити.

Галерея для Joomla 3

Закінчивши редагування майбутньої категорії, клікаємо по кнопці «Ð—берегти» для Ñ—Ñ— збереження. Далі переходимо в менеджер зображень Ñ– додаємо перше зображення, використовуючи кнопку «Ð¡Ñ‚ворити».

Галерея для Joomla 3

Для додавання зображення, вказуємо його заголовок, категорію до якої приєднується Ñ–, звичайно ж, вибираємо файл для завантаження в полі «Ð†Ð¼’я файлу».

Галерея для Joomla 3

Перед вибором картинки, не забуваємо перейти в каталог, який був створений для конкретної категорії (в моєму випадку це test).

Галерея для Joomla 3

Вибравши, необхідне зображення, клікаємо по кнопці «ÐŸÐ¾Ñ‡Ð°Ñ‚и завантаження» Ñ– як тільки зображення буде завантажене клікаєм по ньому.

Галерея для Joomla 3

Далі, якщо це необхідно – додаємо короткий опис майбутнього зображення в полі «ÐžÐ¿Ð¸Ñ» Ñ– зберігаємо його в базу даних, використовуючи досить знайому нам кнопку «Ð—берегти». Таким чином, за аналогією додаємо необхідну кількість зображень майбутньої галереї.

Галерея для Joomla 3

Отже, на даному етапі ми з Вами сформували категорію Ñ– прив’язали до неї кілька зображень, але фотогалерея Joomla, ще не готова, а значить, не буде відображатися на сторінках нашого сайту. Тому наступним етапом, необхідно створити сторінку для відображення зображень галереї, а для цього переходимо в менеджер меню Ñ– створюємо новий пункт. При цьому при виборі типу пункту меню, необхідно вибрати компонент «Phoca Gallery» Ñ– його вигляд «List of Images (Category View)» – тобто макет відображення зображень певної категорії.

Галерея для Joomla 3

Після цього не забуваємо обрати категорію, вміст якої буде відображатися на екрані.

Галерея для Joomla 3

Далі, зберігаємо новий пункт меню і переходимо у частину для перегляду результатів нашої роботи.

Галерея для Joomla 3

Як Ви бачите, галерея для joomla відмінно працює. При цьому ми з Вами розглянули лише дуже маленьку частину функціоналу даного компонента, як я говорив вище, можливості галереї досить широкі і якщо вона Вас зацікавила — вивчайте її більш докладно самостійно. Так само курсі Joomla – Майстер. З нуля до преміум шаблон, розглянута більш детальна робота з компонентом Phoca Galery а так само налаштування основних його елементів.

Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!