Що таке PHP – опис фобії одного із студентів

289

Від автора: у вас були такі освітні дисципліни, яких ви боялися більше, ніж змій, мишей і павуків разом узятих. Для мене одним з таких «страшних снів» студента був PHP. Навіть зараз, коли минуло більше семи років, боюся вимовляти його назва. Якщо ви не знаєте, що таке PHP і яку «небезпека» він представляє, то сідайте і слухайте!

«Страшний» серверна мова програмування

Насправді PHP зовсім не страшний, і навіть дуже «відкритий» для вивчення. Просто в епоху студентства у мене не вийшло з ним подружитися. Спробую виправити це, і постараюся, щоб з цією важливою дисципліною завели дружбу і ви.

Я не перебільшую важливість PHP, оскільки разом з HTML і MySQL він є одним з основних «будівельних матеріалів» сучасної всесвітньої павутини. За доказом цього постулату далеко йти не доведеться. Візьміть будь-динамічний веб-ресурс – у більшості випадків він буде написаний на PHP. Але про все по порядку. Спочатку з’ясуємо, які характеристики дозволили PHP стати домінуючим в Мережі:

Відкритий вихідний код доступний для використання всім.

Можливість інтеграції в розмітку ресурсу – програмний код, написаний на цій мові, легко інтегрується в HTML.

Автоматичне витяг параметрів, що передаються через Мережу з допомогою методів Get і Post – не потрібно реалізувати для цього додатковий функціонал.

Вбудований набір функцій для роботи з сесіями і файлами cookies – аналогічно.

Серверний мова – обробка коду відбувається на стороні сервера. Завдяки чому користувач отримує тільки результат обробки без доступу до коду.

Підтримка популярних СУБД – серед них MySQL, Microsoft SQL, Firebird та інші.

Але все вище перелічене повинно звучати не сильно «виразно», якщо не знайомий з мовою PHP і що це таке, ви не знаєте. На протязі даного циклу статей та інших курсів я постараюся розкрити для вас PHP як можна глибше.

Динамічно генеруються сторінки

Забув згадати про те, що PHP разом з MySQL є основними компонентами для всіх поширених движків (CMS). Та й велика частина «самопальних» движків також написана з допомогою них. Всі ресурси інтернету залежно від агрегатного» стану діляться на два типу:

Статичні – це ті сайти, які написані за допомогою HTML. Їх стилі задаються CSS. Також вони можуть включати шматки коду, написані на JavaScript, вбудовані до розмітки веб-сторінки і виконуються на стороні клієнта.

Що таке PHP – опис фобії одного із студентів

Такий тип веб-ресурсів був поширений «на зорі» становлення всесвітньої павутини. Статичні сайти характеризуються постійністю свого вмісту. Тобто код їхньої розмітки не змінюється (при завантаженні в браузер), і при запиті користувачем веб-сторінки загружюется з одного джерела.

Динамічні – їх реалізація стала можливою завдяки появі і використання серверних мов. Код таких ресурсів виконується на сервері, і недоступний для перегляду і редагування на стороні клієнта. Велика частина динамічних сайтів створюється на основі PHP. Їх розмітка формується «на льоту» і може завантажуватися з різних джерел.

Слід розуміти, що такий тип PHP програмування є не єдиною сферою застосування мови, але головною.
Як вже згадувалося, на PHP написана більша частина CMS, в тому числі і комерційних. Для розуміння всієї «природи» динамічних ресурсів відкриємо в браузері головну сторінку сайту, розгорнутого на WordPress.

Що таке PHP – опис фобії одного із студентів

Ми бачимо, що код веб-сторінки динамічного сайту нічим не відрізняється від статичного: HTML-теги з прописаними класами стилів. Але це тому, що її розмітка була сгенерирована движком автоматично у відповідь на запит користувача. Щоб довести це, відкриємо основний файл WordPress index. php за допомогою звичайного Блокнота. Але там ніякої розмітки немає! Куди вона поділася? Її вкрали! ДОПОМОЖІТЬ!

Що таке PHP – опис фобії одного із студентів

Але ми з вами як справжні професіонали (нехай і початківці) не будемо даремно стрясати повітря, а розберемося, що таке index php і хто «свиснув» розмітку цілої веб-сторінки. А винних треба покарати!

І знову невірний підхід Що таке PHP – опис фобії одного із студентів . Ніхто нічого не «тибрил». Прочитайте виділену напис англійською. У ній говориться, що цей файл нічого не робить, а тільки завантажує прописані в ньому інші частини дизайну: шаблони шапки, підвалу, меню і т. д.

Щоб більш наочно переглянути вміст файлу index.php використовуємо спеціалізований редактор. Наприклад, PHP Expert Editor.

Що таке PHP – опис фобії одного із студентів

Якщо опустити коментарі, то ми бачимо, що в ньому містяться два рядки коду, завантажують всю розмітку з інших файлів. Виходить, що вміст ресурсу «з’єднується» у відповідь на запит конкретної веб-сторінки з боку клієнта (браузера).

Чому варто вивчати PHP

Я не стверджую, що PHP – це головний мова розробки для «всіх часів і народів». Але якщо ви збираєтеся зайнятися сайтобудування впритул або просто завести свій мережевий ресурс, то даною технологією будете стикатися постійно.
PHP ніж хороший, що навіть якщо не хочеться вчити його, то все одно «віртуальна» життя змусить. Звичайно, є інший варіант: створити власний серверний мова і «підсадити» на нього весь інтернет Що таке PHP – опис фобії одного із студентів .

Для наочності поширення PHP наводжу скріншот, відображає свіжу статистику популярності програмних мов у світі. Як бачите, він входить в десятку найбільш затребуваних. Думаю, це вагома причина, щоб осягати «ПХП».

Що таке PHP – опис фобії одного із студентів

Від себе додам, що моя фобія потихеньку «розсмоктується». Не такий він вже і страшний цей PHP. Просто треба було його вчити, а не задивлятися по сторонах. Виною спіткала мене фобії була молодість, весна і красива вчителька, викладала PHP Що таке PHP – опис фобії одного із студентів .