Слайд-шоу для Joomla

212

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Зображення повсюдно використовуються на сторінках сучасних сайтів, так як допомагають більш детально пояснити певний матеріал, так і просто розбавляють текстове вміст контенту. При цьому, якщо зображень багато, то для їх відображення потрібно значний вільний простір на сторінці, що не завжди доступно. Тому в даній статті ми з Вами поговоримо про те, як організувати слайд шоу в joomla 3.

Отже, для тих, хто не знає слайд шоу – уявлення, або демонстрація серії декількох зображень, як правило, однієї тематики, в блоці веб-сторінки певного розміру. При цьому, так як розміри блоку обмежені, єдиний момент часу користувачеві показується лише одне зображення. Наступні будуть показані через деякий час, з використанням різних анімаційних ефектів.

Слайдшоу для джумли 3 — це в будь-якому випадку окреме розширення, так як в стандартному функціоналі не передбачені інструменти для його формування. Тому дане розширення потрібно або створити самостійно, але для цього необхідно знати API Joomla, або скористатися одним з готових рішень, яких в даний час створено просто величезна кількість, причому як платних, так і безкоштовних. При цьому в залежності від функціоналу – розширення слайдерів можуть являти собою як прості модулі так і більш складні пакети, що складаються з компонента, модулів і плагінів.

У даній статті я хотів би представити Вам досить функціональний і простий в роботі модуль слайд шоу joomla 3 ,під назвою FavSlider, який Ви можете знайти на наступній сторінці.

Слайд-шоу для Joomla

Для скачування модуля клікаємо по кнопці “Download” і переходимо на офіційний сайт розробника даного розширення.

Слайд-шоу для Joomla

Далі переходимо по посиланню “Download for free”, на сторінку реєстрації і завантаження продукту.

Слайд-шоу для Joomla

Якщо у Вас немає облікового запису, то необхідно зареєструватися, якщо ж є, просто увійдіть, використовуючи відповідні поля. Після цього Ви отримаєте можливість завантажити модуль.

Слайд-шоу для Joomla

Посилання для скачування буде відправлена на Вашу поштову скриньку, вказану при реєстрації. Скачавши модуль, встановлюємо його, стандартним способом, використовуючи “Менеджер розширень”.

Слайд-шоу для Joomla

Далі переходимо в “Менеджер модулів”, для публікації та налаштування майбутнього модуля слайд шоу джумли.

Слайд-шоу для Joomla

При цьому, на вкладці “Модуль”, Ви можете задати заголовок майбутнього модуля, визначити позицію його відображення і звичайно ж якщо необхідно – опублікувати. На вкладці “Прив’язка до пунктів меню”, Ви зазначаєте, на яких сторінках сайту буде доступний слайдер.

Слайд-шоу для Joomla

Вкладка “Права доступу”, дозволить Вам налаштувати привілеї користувачів щодо даного модуля.

Слайд-шоу для Joomla

На вкладці “Module Settings” наведено основні налаштування функціоналу модуля і його зовнішнього вигляду. При цьому налаштувань досить багато і всі вони розділені за окремими групами.

Слайд-шоу для Joomla

Група налаштувань “Slider Options” дозволять налаштувати функціонал модуля, а саме – тип слайдера, як буде підключатися бібліотека jQuery, який ефект буде використовуватися для зміни картинок, а так само розміри мініатюр і всього слайдера в цілому.

Група налаштувань “Slides Navigation” містить параметри керуючі панеллю навігації, слайд шоу, а також поведінкою слайдера, тобто буде відображатися панель управління, яка тема буде використана для елементів навігації, буде слайдер зациклений, або зображення будуть відображатися у випадковому порядку, авто відтворення і т. д.

Налаштування “Caption Options”, управляють відображенням короткого опису і заголовка кожного слайда. Зображення, які будуть відображені в якості контенту слайд шоу джумла, задаються на вкладці “Module Style”.

Слайд-шоу для Joomla

При цьому Ви можете довить в блок слайдера до 10 зображень і при додаванні кожного з них, у Вашому розпорядженні наступні поля:

Slide 1 Show – показувати поточний слайд.

Slide 1 Type – тип поточного слайда: зображення або відео.

Slide 1 Image Location or Video ID — шлях до вмісту слайда (шлях до зображення або відео ідентифікатор).

Slide 1 Image Alt – вмісту атрибута Alt зображення слайда.

Slide 1 Image Link – адресу на певну сторінку, якщо зображення слайда повинно відображатися у вигляді посилання.

Slide 1 Image Title Text – заголовок поточного слайда.

Slide 1 Image Text Description – короткий опис слайда.

Slide 1 Image Read More Text – якщо зображення не повинно відображатися у вигляді посилання, і задано адресу в полі “Slide 1 Image Link” додавання тексту в дану опцію, сформує посилання, в заголовку якої буде використовуватися доданий текст, а в якості шляху – значення вище вказаного поля.

Таким чином, додавши необхідну кількість зображень – зберігаємо зміни в даному модулі і переходимо у частину для перегляду результатів роботи.

Слайд-шоу для Joomla

Як Ви бачите слайдшоу для Joomla, успішно працює і досить велика кількість зображень, відображається в невеликому за розміром блоці.

Якщо Ви бажаєте навчитися створювати власні модулі для CMS Joomla, Вам буде корисний наш курс Створення модулів Joomla. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!