WordPress – потужна платформа під будь-які цілі

223

Звичайно ж, в першу чергу, WordPress — це потужна платформа для персонального блогінгу.

Вона містить відмінний набір можливостей для того, щоб максимально спростити процес створення онлайн-публікацій, зробити його приємним і зручним.

WordPress вільно поширювана, відповідна стандартам, швидка, легка і безкоштовна платформа для персонального блогінгу з практичними параметрами і властивостями за замовчуванням і з надзвичайно гнучким і настроюється ядром.

WordPress – потужна платформа під будь-які цілі

Автор: Андрій Бернацький

Один з авторів проекту «Основи Самостійного Сайтобудування». Адреса в мережі — www.WebForMyself.com

Даний проект являє собою добірку якісних матеріалів: повчальних статей, книг, курсів, відеоуроків — як зарубіжних, так і вітчизняних фахівців в області сайтобудування.

Бернацький Андрій вільно володіє такими техніками, як: HTML, CSS, JavaScript, jQuery, AJAX, PHP&MySQL.

Сайт: http://webformyself.com – «Основи Самостійного Сайтотсроения»

Що ще можна сказати про WordPress? WordPress — це платформа на PHP і, мабуть, найпопулярніша CMS. Завдяки своїй хорошій документації та швидкого встановлення, прекрасно підходить навіть для новачків у сайтобудуванні. Кожен зможе встановити WordPress за 5 хвилин, а автоматичне оновлення ядра CMS не змусить заново її з виходом кожної нової версії.

WordPress – потужна платформа під будь-які цілі

Переваг WordPress

Ця CMS спочатку зарекомендувала себе як інноваційна блог-платформа з високою юзабіліті.

Але розвиток функціоналу системи забезпечило їй високу популярність також і серед інших форматів веб-сайтів. Сьогодні індустрія веб-дизайну забезпечена високим попитом на послуги в області розробки під WordPress.

WordPress використовується скрізь, починаючи від особистих блогів і закінчуючи e-commerce сайтів.

До основних переваг WordPress можна віднести наступні:

Це найпопулярніша CMS: більше половини користувачів віддають перевагу саме WordPress. Можливо, дана статистика вже є сильним доказом на користь переваги даної системи;

Найбільш широкий набір плагінів, тим, віджетів для галерей, форумів, багатомовність, різні каталоги, магазини і так далі;

WYSIWYG редактор полегшить життя тим, у кого є проблеми з HTML-розміткою та іншими мовами;

Технічний досвід не обов’язковий. Адмін-панель набагато простіше, ніж в інших CMS: PHP, CSS файли можна редагувати безпосередньо в адмінці. Наприклад, можна легко вставити текст з будь-якого текстового редактора, на відміну від Drupal або Joomla;

Також WordPress — досить сильний інструмент для розробників і дизайнерів, які створюють сайти для клієнтів.

Функціональні можливості WordPress

Сьогодні, використовуючи CMS WordPress, можна створювати не тільки блоги.

Є безліч способів використання движка.

З допомогою CMS WordPress можна створювати сайти-портфоліо, всілякі каталоги сайтів і статей, дошки оголошень, сайти вакансій, персональні сторінки, галереї, інтернет-магазини, цілі портали, корпоративні сайти, сайти хостинг-провайдерів, онлайн довідники, соціальні мережі, стартапи, музичні сайти, бази знань, сайти для розміщення оглядів, новинні стрічки і т. д.

Як все це можна реалізувати на одному двигуні?

Функціональні можливості будь-якого движка можна розширити шляхом використання плагінів. Плагін — найчастіше невеликий за обсягами скрипт, який розширює і поліпшує функціональні можливості основного рушія. Оскільки WordPress дуже популярний движок, то і плагінів для нього вже створено дуже багато. На даний момент майже 30.000.

WordPress – потужна платформа під будь-які цілі

Погодьтеся, цифра немала.

Варто так само відзначити, що багатофункціональних плагінів не так багато, тому, що ніхто не хоче навантажувати свій сайт зайвими невикористовуваними можливостями.

Найчастіше кожен плагін вирішує свою вузькоспрямовану завдання.

Після установки і активації плагіна в адмінці, він відразу ж починає взаємодіяти з системою, виконуючи тільки ті завдання, які на нього покладені.

Всі плагіни знаходяться в окремій папці та оновлення движка їх не потрібно встановлювати заново. Хоча перед оновленням системи все ж рекомендую відключити плагіни.

Плагіни служать не тільки для розширення можливостей сайту, але і для його прикраси. І що б ви не задумали зробити на своєму сайті WordPress, швидше за все ви знайдете для реалізації своєї ідеї вже готовий плагін.

Ось перелік найбільш популярних категорій плагінів, до кожної з яких достатньо гідних плагінів:

плагіни для адміністрування;

плагіни для SEO-просування;

плагіни коментарів;

плагіни для збільшення продуктивності WordPress;

плагіни для безпеки WordPress;

плагіни WordPress для роботи з зображеннями;

плагіни для роботи з мультимедіа;

плагіни для спрощеного коментування;

WordPress плагіни соціальних мереж;

спеціальні плагіни WordPress.

Дизайн сайтів WordPress

З функціональними можливостями розібралися.

А як бути з зовнішнім виглядом?

З дизайном все приблизно так само. Як і плагіни, встановлюючи різні теми можна домагатися різного оформлення.

Але якщо ми в готову тему починаємо встановлювати свій специфічний функціонал, який не передбачений темою, то зовнішній вигляд сайту починає валитися.

Як правило, тему для WordPress підібрати складніше, ніж плагін. Тому що на відміну від функціональних можливостей, бачення зовнішнього вигляду та оформлення сайту у кожного своє. Якщо влаштовує колірне рішення теми, то не завжди влаштовує функціонал і розташування блоків або навпаки.

І без знань того, як влаштований WordPress, як створюються теми, без знань HTML і CSS, змінити зовнішній вигляд теми або доробити тему під необхідний функціонал, або створити унікальну тему для свого сайту виявляється дуже складним завданням.

Висновок

У цій оглядовій статті про WordPress я торкнувся лише верхівку айсберга. Звичайно, в залежності від Ваших цілей, WordPress потрібно використовувати по-різному.

Тому мені дуже цікаво дізнатися в коментарях до даної статті, чи ви використовуєте WordPress в своїх проектах? Які труднощі у вас викликає роботи з цим движком. Чи доводиться вам створювати сайти на замовлення на движку WordPress. Чи створюєте ви свої теми для WordPress сайтів або користуйтеся готовими темами?