Як захистити сайт від копіювання

333

Від автора: молодий сайт в мережі є практично найбільш уразливим. Одна з можливих проблем, з якими зіткнеться його власник – копіювання вмісту. Як захистити сайт від копіювання? Сьогодні ми розглянемо кілька способів.

Як захистити сайт від копіювання

Відразу хочу сказати, що тут немає якогось одного універсального вирішення проблеми, доведеться застосовувати кілька способів захисту одночасно, щоб добитися результату. Також хочу зазначити, що в основному такий захист потрібна молодим сайтів, у яких ще немає трасту та авторитетності в очах пошуковиків, з-за чого швидкість індексації страждає.

Гаразд, давайте розглянемо детальніше всі заходи, які ви можете зробити для захисту своїх текстів.

Спосіб 1 – радикальний

Він полягає в тому, щоб відключити можливість виділяти текст мишкою і копіювати його. Зокрема, реалізувати це можна декількома способами. Наприклад, з допомогою css-стилів.

*{
User-select: none;
}

Для переконливості властивість можна дописати з усіма вендорными префіксами, щоб воно підтримувалося в більшій кількості старих браузерів. Це властивість заборонить виділення тексту для всіх елементів на веб-сторінці.

Хоча я і пишу про це спосіб, але тільки для вашого ознайомлення, тому що я не вважаю його оптимальним. Дуже часто люди, читаючи ваші статті, можуть без всякого злого задуму копіювати окремі частини тексту і зберігати їх собі. Вам і вашому сайту від цього ніякої шкоди немає. Якщо ж ви забороните виділення тексту, то просто віджахнете користувачів і погіршите поведінкові фактори.

От уявіть, якби на webformyself стояв така заборона? Виходить, ні з однієї статті ви б не змогли скопіювати жоден шматок коду, якщо б він був прописаний там вручну. Іноді при великому бажанні код можна написати самому, але якщо його довжина більше кількох рядків, то такого бажання явно не виникне.

Ну і якщо вже на те пішло, то це не захистить від злодіїв, тому що як і раніше можна відкрити вихідний код і скопіювати звідти. Тут вже ніякого захисту немає.

По-іншому заборона на копіювання можна реалізувати за допомогою javascript, але це ще гірше. По-перше, при відключеному javascript захист не спрацює. По-друге, можна відкрити вихідний код.

Спосіб 2 – впроваджуємо деякі правила при написанні текстів

Зазвичай текст копіюють “як є”. У зв’язку з цим злодієві краще всього, якщо у вашому тексті немає ніяких посилань, немає згадок про вас, вашої діяльності компанії і т. д. тобто всього, що потребує редагування тексту. Якщо ж злодій опублікує його без змін, то буде зрозуміло, що він його вкрав. Приклад: “Вітаю вас на блозі webformyself, присвяченому сайтостроению. Вчора моїм колегою Василем Пупкіним підготували для вас нову статтю про …”

Тут відразу, з перших слів статті у зловмисника з’являються проблеми. По-перше, йому доведеться прибрати назву компанії. І чим частіше він вживається в тексті, тим краще. Також ви згадуєте про свого колегу, що теж злодієві не на руку.

Загалом, це був тільки вступ статті. Вам достатньо виконати подібні речі хоча б кілька разів за всю статтю і ви вже сильно ускладнюєте роботу за крадіжку контенту у вас.

Робіть посилання на інші ваші матеріали. Це ще краще. Приклад: “А в цій статті ви можете прочитати про …”

Злодієві доведеться видаляти цей текст, або копіювати заодно і ту статтю, на яку ви посилаєтеся. Але для нього це вже набагато більш копітка робота, тим більше що та публікація вже може бути проіндексована і тоді його старання не принесуть праці.

Спосіб 3 – плагіни для движків

Як захистити сайт від копіювання

У будь-популярної cms є пара плагінів, які забороняють виділення тексту, а деякі йдуть ще далі, забороняючи навіть відкрити вихідний код. Я вже говорив про те, що це може тільки відлякати людей, але стовідсоткової захисту не дасть.

Якщо ви сильно боїтеся за свої тексти, то можете поставити подібний плагін на перший час, поки ваш сайт молодий, і на нього ніхто не заходить. Коли на нього почнуть заходити люди, плагін потрібно буде видалити.

Є й трохи інше рішення. Я бачив такий скрипт, який при копіюванні тексту з вашого сайту при його вставки автоматично додавав в кінець посилання на першоджерело. Це більш оптимальний спосіб, тому що він не сильно заважає людям, а також так можна наростити кількість посилань на свій сайт.

Але в такому випадку захист ще менше, тому що посилання дуже легко видалити. Коли-то на моєму молодому блозі стояв такий плагін. Так от, він заважав мені, тому що я часто копіював код зі свого блогу, а він додавав в кінець посилання. Далі – гірше. Виявилося, що навіть при копіюванні адреси сайту з адресного рядка посилання все одно чіпляється. Я вирішив, що якщо мені так незручно, то і користувачам теж буде неприємно, тому видалив цей скрипт.

Спосіб 4 – найкращий

Суть способу в тому, щоб всіляко прискорювати індексацію і підвищувати “впізнаваність” сайту пошуковими системами. Ну а це вже можна робити різними способами. Якщо на ваш сайт постійно почнуть заходити пошукові роботи, то і швидкість вльоту нових статей в індекс підвищиться.

До чого я це кажу? Справа в тому, що після потрапляння в індекс можна вже не боятися, що хтось копіює ваш контент. Якщо стаття виявилася в індексі скоріше, ніж копія на сайті злодюжки, то саме ви отримаєте пошуковий трафік в майбутньому. Практика показує, Що Яндекс взагалі може не проіндексувати вкрадену статтю, після того, як знайде оригінал.

Це говорить нам з вами про те, що необхідно максимально швидко загнати статтю в індекс пошуковиків. Докладно про прискорення індексації я писав в іншій статті. Якщо коротко повторити основні принципи, то вони полягають ось у чому:

Додати сайт інструменти пошукових систем

Додавати все нові статті в addurl

Облінкований ваші публікації між собою

Використовувати спеціальні сервіси для прискорення індексації

Поширювати запис у соціальних мережах

Про останньою мірою можна поговорити детальніше.

Соціальні сигнали як спосіб викрити злодія

Як захистити сайт від копіювання

Давайте уявимо, що я виклав нову статтю на свій блог рівно в 12:00. В 12:02 я написав анонс в твіттер про вихід нової статті, потім поділився також цією новиною Вконтакте, Facebook, Google + і т. д. Виходить, що у вас на руках багато доказів того, що ваш сайт дійсно першоджерело, тому що на самому блозі, так і в соціальних мережах зазвичай видно точний час додавання посту.

О 14:00 прийшов злодій і скопіював текст. Але час грає проти нього, відправиться в минуле, щоб зробити анонси раніше вас, він не в силах. А знаєте, що ще більше може відлякати злодія? Якщо в кінці статті він побачить соціальні кнопки, які дозволяють ділитися записом. Але не просто кнопки, а з лічильником, щоб точно було видно, скільки разів поділилися записом.

Таким чином, людина приходить копіювати статтю, але в кінці бачить, що вона вже розлетілася по соц. мереж. Розум повинен підказати йому, що толку від такого копіювання вже немає.

Додаткові заходи

Також варто відзначити, що красти тексти можуть rss-стрічок. Якщо у вас налаштована rss-трансляція, то в налаштуваннях читання движка WordPress поставте, щоб у стрічці відображався лише анонс поста, а не його повний текст. Зробивши так, ви вбиваєте двох зайців. По-перше, ваші rss-передплатники, якщо їм буде цікава стаття, будуть змушені переходити на сайт, щоб прочитати її повністю. По-друге, текст стрічки вже не скопируешь.

Серйозний спосіб захисту

Гаразд, все це був дитячий лепет) Жартую, звичайно, деякі з вищеописаних способів вам допоможуть, але що робити, якщо вам потрібно отримати 100% захист тексту? Можливо, ви замовили дорогий продає текст у копірайтера або самі написали велику статтю. Дуже прикро, якщо її вкрадуть.

У такому випадку вам допоможе сервіс http://www.copytrust.ru/. Він дозволяє зареєструвати за вами авторські права на текст. Ось що говориться на самому сервісі (цитата):

Наша компанія оформляє різні документи, необхідні для підтвердження ваших авторських і суміжних прав: Свідоцтво про реєстрацію, виписку з реєстру робіт та творів, комплект документів для судових органів та інші документи.

Це дозволить вам зафіксувати сам факт того, що ви – автор і справжній власник текстів, а не хто-небудь інший. Звичайно, сервіс платний, тому я і назвав його серйозним способом захисту. Підходить в першу чергу для комерційних сайтів, яким потрібно захистити свої унікальні тексти.

А ще Copytrust дозволяє опублікувати на своєму сайті або блозі логотип із посиланням на свідоцтво про реєстрацію авторських прав на вас. Я думаю, не варто говорити, що якщо злодій побачить цей логотип, це відлякає його і він вирішить, що краще не зв’язуватися.

Ну а як діє захист? Після підтвердження прав на текст вам залишається тільки спати спокійно, а якщо раптом ви знайдете на інших сайтах копії вашої статті, досить буде звернутися в арбітраж сервісу Copytrust. Документи в сьогоднішній системі речей мають велику силу. Оскільки вони є тільки у вас, то в будь-якому випадку ситуація вирішиться на вашу користь.

Навіть якщо веб-майстер злодій не погодиться видалити текст, можна звернутися безпосередньо до хостеру, на якому розташовується його сайт з проханням заблокувати порушника. Знову ж таки, за наявності документів це зробити не складно, тим більше, що Copytrust обов’язково допоможе вам у цьому. Ось такий от спосіб, як захистити текст від копіювання на сайті по-серйозному.

Як захистити фото від копіювання на сайті?

Як захистити сайт від копіювання

Важливі вам фотографії теж потрібно захищати. По-перше, ви можете скористатися послугами того ж Copytrust, якщо вам потрібна гарантована захист, тому що там можна додавати не тільки тексти, але і взагалі будь-які файли.

Інший спосіб – накладати водяні знаки на фотографії. Це краще, ніж не робити нічого, тому що людині доведеться його видаляти, а цим не всі хочуть займатися. Швидше за все, 9 випадків з 10 злодій побачить картинку з водяним знаком та просто піде красти в інше місце, не бажаючи витрачати свого часу. Для накладення такого знака автоматично можна використовувати плагін. Наприклад, Easy Watermark.

Також наносити підпис можна самостійно. Наприклад, на кожну вашу картинку можна нанести логотип вашого сайту, ваше ім’я і підпис, адреса сайту. Ще краще – додати шар ззаду, якийсь фоновий колір і т. д.

Підсумок

Що ж, я сподіваюся, прочитання цієї статті пішло вам на користь, і ви зможете вберегтися від злодіїв, застосувавши з неї деякі поради. Залишайтеся з нами і підписуйтесь, що вивчати всі грані сайтобудування.