З чого почати навчання PHP, щоб стати сильним програмістом

542

Від автора: у всесвітній павутині фізична сила нічого не значить! Ви можете з будь-якою силою тиснути на клавіші, але результат від цього не зміниться. В інтернеті вважається сильніший той, у якого більше досвіду і знань. Хоча мій знайомий так «накачав» залізо ПК, що став боятися його! Але це усім з «залізною» опери. А ми сьогодні з’ясуємо в PHP з чого почати навчання, щоб стати сильним програмістом.

«Чайна» хвороба

Звичайно, перепрошую, але ви «чайник». Як я здогадався? Ну, тому що тільки новачки ставлять перед собою такі запитання. І в цьому званні» немає нічого образливого, бо у вас спостерігається стільки бажання до навчання, що може «закипіти». А це вже ознака того, що все вдасться!

Вивчення PHP, як і будь-якої іншої науки, слід починати з самого початку, тобто з теорії. Потрібно зрозуміти, що являє собою ця мова програмування: його можливості, основна сфера застосування, особливості і так далі. Це важливий аспект, оскільки новачки через брак базової теорії, загальних уявлень про те або іншому мовою, часто помиляються у виборі. І після цього з ошуканими очікуваннями кидають навчання після кількох годин «вишукувань». Постараюся трохи підняти цю завісу, щоб ви зрозуміли не тільки, з чого починати вивчення PHP, але і навіщо.

Кілька особливостей мови, які слід знати новачкам:

Найчастіше PHP застосовується в сайтобудуванні, але з його допомогою можна розробляти і клієнтські додатки.

Є серверним мовою – його код виконується на стороні сервера, тому для вивчення вам знадобиться локальний сервер або відповідна складання.

Тісний взаємозв’язок з MySQL – якщо збираєтеся «штурмувати» сайтостроение, то доведеться вивчити і зазначену СУБД. Ми вам у цьому допоможемо З чого почати навчання PHP, щоб стати сильним програмістом .

Де початок?

Якщо зібралися вивчати програмування на PHP, а з чого почати – не знаєте, тоді цей розділ для вас. Починати слід з основ: з особливостей синтаксису мови, типів даних, змінних, їх ініціалізації, циклів, оголошення функцій і т. д. Навіть якщо все це ви вивчали в інших програмних дисциплінах, то доведеться ознайомитися заново, оскільки PHP має ряд особливостей.

Але це буде потім, а спочатку потрібно визначитися з основною літературою для осягнення програмної науки. До вибору джерел слід підійти дуже серйозно.

Виберіть кілька, і прочитайте пару сторінок з кожного. Стиль викладу головного джерела повинен бути максимально простий і зрозумілий. Від цього залежить успіх навчання в цілому.

Для осягнення PHP можна використовувати різні самовчителі, спеціалізовані посібники для «чайників». Добре б сюди ще додати один або кілька тямущих відеокурсів: візуалізація інформації значно підвищує засвоєння матеріалу. Але ще раз повторюся: з чого почати вивчати PHP і з вибором джерел визначаєтеся ви самі.

Трохи особистого

В продовження минулого розділу хочу поділитися «граблями», на які наступив під час свого студентства. За «невезухе» я потрапив в групу сильних студентів, багато з яких вже працювали за фахом (програмісти). І я на їхньому тлі виділявся явно «невигідно»: вчора тільки на системний блок «гавкав», а вже через місяць взявся за освоєння програмних дисциплін.

Загалом, після першого семестру за успішністю я скотився в самий низ. І все тому, що викладачі, бачачи, що більша частина студентів «проковтує» весь матеріал навіть «нежеваным», намагалася дати як можна більше. Але у мене не було того досвіду, яким володіли мої согрупники.

На наступний семестр я перевівся в паралельну групу, що складалася з таких же «чайників». Для них всі преподи «раскусывали» і «розжовували», ретельно пояснювали. Тут справи пішли на поправку», і я знову став одним з кращих студентів.

Я не хвалюся (ну може трохи З чого почати навчання PHP, щоб стати сильним програмістом ), а намагаюся пояснити, що стиль навчання, методи отримання інформації і тривалість осягнення дисципліни ви повинні підбирати під себе самостійно. На мою думку, різні інтерактивні курси є ідеальним джерелом навчальної інформації. Їх підбір – це те, з чого потрібно почати вивчення PHP з нуля.

Що потрібно для початку розробки

PHP є програмним мовою, код якого виконується на стороні сервера. Тому для локальної роботи з ним потрібне відповідне програмне забезпечення. Три основних компоненти:

Інтерпретатор PHP.

Локальний сервер.

MySQL.

Але установка кожного з них компонентів може зайняти багато часу і сил. Особливо, якщо ви новачок. Самим оптимальним варіантом є інсталяція програмного пакета, що включає у собі всі складові.

Я рекомендую використовувати Open Server. Він включає в себе все, що необхідно, щоб почати працювати з PHP без особливого «головного болю». Процес інсталяції відбувається автоматично (легко і швидко). Як раз те, що потрібно для справжніх «чайників» З чого почати навчання PHP, щоб стати сильним програмістом .

Сподіваюся, мені вдалося розвіяти всі сумніви і питання, «переслідують» новачків. Відчуваєте, як стали сильнішими? Це ви тільки почали займатися PHP. Вже скоро ви будете справжніми «силачами» в програмних науках. До нових «тренувань»!