Файл htaccess. Починаємо знайомство

261

Від автора: думаю, практично кожен веб-майстер у своїй роботі стикався з файлом htaccess — файлом додаткової конфігурації веб-сервера Apache. Рано чи пізно виникає задача, яку простіше вирішити за допомогою саме цього файлу, а іноді і зовсім неможливо вирішити без його використання. Файл htaccess — це надзвичайно корисний інструмент, який, однозначно, має бути в арсеналі веб-майстра.

Проте, не дивлячись на значимість і корисність даного файлу, багато веб-майстри практично не вміють працювати з ним. Причиною тому є практично повна відсутність навчальних матеріалів з даної теми або їх однобокість. Давайте спробуємо заповнити цю прогалину серією уроків, присвячених роботі з файлом htaccess.

Файл htaccess. Починаємо знайомствоФайл htaccess. Починаємо знайомство

Файл htaccess — це файл додаткової конфігурації веб-сервера Apache. htaccess дозволяє задавати велику кількість додаткових параметрів для роботи веб-сервера у окремих користувачів, не надаючи при цьому доступу до конфігураційного файлу сервера, тобто не впливаючи на роботу всього сервера цілком.

Файл htaccess може бути розміщений в будь-якому каталозі Вашого сайту. Директиви цього файлу діє на всі файли у поточному каталозі та у всіх його підкаталогах (якщо ці директиви не перевизначені директивами нижчих файлів .htaccess). Саме в цьому полягає одна з переваг даного файлу — ми легко можемо налаштовувати кожен конкретний каталог. При цьому сервер підхоплює нові налаштування «на льоту», тобто після написання директив у файлі htaccess нам не потрібно робити рестарт сервера, і в цьому полягає друга перевага роботи з файлом додаткової конфігурації.

На уроках ми, звичайно ж, не будемо розглядати роботу з кожною з директив, їх надто багато. Але ми розглянемо найбільш корисні, на мій погляд, директиви, а також директиви, які можуть знадобитися в роботі веб-майстра. Зі списком всіх директив Ви можете ознайомитися в документації офіційного сайту

Отже, дивіться урок і застосовуйте на практиці Файл htaccess. Починаємо знайомство

Тут же наведемо з коментарями використані на уроці директиви:

# установка кодування сервера
#AddDefaultCharset utf-8
#Options -Indexes
# дозвіл лістингу каталогів
#Options +Indexes
# відкриття файлів без вказівки розширення… може привести до несподіваного результату
#Options +MultiViews
# перевизначення індексного файлу
#DirectoryIndex file_php.php
#DirectoryIndex file.jpg
# стилізація лістингу
#IndexOptions FancyIndexing
#IndexOptions FancyIndexing ScanHTMLTitles
# виключення з лістингу всіх файлів, визначених файлів і певних розширень
#IndexIgnore *.rar *.zip *.txt 403.jpg
#IndexIgnore *