Файл htaccess. Сторінки помилок

224

Від автора: у цьому уроці ми з вами познайомимося ще з двома корисними директивами сервера, які можна використовувати у файлі htaccess.

Перша директива використовується досить рідко, але іноді вона може бути просто незамінна. Другу ж директиву можна і потрібно використовувати практично в будь-якому Вашому проекті.

Файл htaccess. Сторінки помилокФайл htaccess. Сторінки помилок

Іноді на сайті, написаному виключно на HTML, може виникнути необхідність вставки коду PHP. Але, як Ви знаєте, файли з розширенням html сервер відразу ж віддає клієнту та програмний код в цих файлах ніяк не обробляється.

Інша справа файли php. Тут правильно налаштований сервер ні за що не віддасть просто так такий файл. Перш за все, сервер віддає цей файл інтерпретатору PHP, який, в свою чергу, обробляє файл, виконуючи програмний код у файлі. Потім інтерпретатор повертає вже оброблений документ сервера, який віддає його вже клієнту.

Як же нам «змусити» сервер віддавати, наприклад, файли html інтерпретатору для виконання програмного коду? У цьому нам якраз і допоможе наступна директива:

# виконання коду PHP файлах .php
AddType application/x-httpd-php .html .htm .txt .css
# сторінки помилок
#ErrorDocument 403 “Access Denied”
ErrorDocument 403 /htaccess/page403.html
ErrorDocument 404 http://localhost/htaccess/page404.html

Тут, як Ви могли помітити, ми можемо використовувати як відносний, так і абсолютний шлях. Також, як варіант, можна замість сторінки показати який-небудь текст (хоча в це мало сенсу).

На цьому поточний урок завершено. Удачі і до зустрічі в наступному!