Графічний прискорювач amd mi300 може стати початком високопродуктивних apu

29

Нараховано винагороду

Ця новина написана відвідувачем сайту, і за неї нараховано винагороду.

інсайдер executablefix виявив нове ім’я сокета “sh5”, внутрішня назва якого – mi300. Ця назва, ймовірно, відноситься до прискорювача instinct mi300, наступника mi200, який ще не був випущений. За чутками, mi300 буде мати 4 чіпсети з графічним процесором, що вдвічі більше того, що, за чутками, пропонує mi200.

Витік стверджує, що sh5 відноситься до сокета zen4, що, ймовірно, означає, що mi300 може мати чіпсет процесора zen4 в тому ж корпусі або, принаймні, деякі з його варіантів.

Як стверджували інші інсайдери, запуск mi300 очікується не раніше, ніж через рік, що робить практично неможливим підтвердження всіх цих ранніх чуток на даний момент. Однак цікаво подивитися, на чому amd зосередиться у відносно найближчому майбутньому.

Це не перший випадок, коли ми чуємо про екзадачні apu. У статті “проектування та аналіз apu для exascale computing” amd розкрила запропоновану конструкцію такої високопродуктивної конструкції, в якій використовується багатошарова пам’ять hbm поверх чиплетів gpu, які будуть об’єднані з чиплетами cpu.

Варто також відзначити, що ще в 2019 році, майже 2 роки тому відомий інсайдер komachi виявив перші сліди режиму amd mi200 big apu. Однак у цьому випадку це може означати щось інше, наприклад, кілька графічних процесорів, що працюють разом із підключеними процесорами epyc.