Nvidia знайшла можливе рішення дефіциту відеокарт-у продажу будуть відразу 2 покоління gpu

11

Минулого тижня наші читачі пережили справжній шок. Авторитетний інсайдер повідомляв, що nvidia планує зробити гігантський ривок в продуктивності. Очікується, що новий флагман-geforce rtx 4090 виявиться в 2 рази швидше існуючого geforce rtx 3090. Трапиться це за рахунок цілого ряду поліпшень, в тому числі і більш досконалого 5-нм техпроцесу, архітектури і приросту ядер. Можливо, збільшиться і розмір самого графічного чіпа, але поки про це нічого не відомо. Тоді ж ми дізналися, що за все доведеться платити, адже nvidia хоче підняти вартість відеокарт наступного покоління до двох разів. Швидше за все, середньовисокі типу geforce rtx 4070 підростуть на 50-70%, а ось флагмани виявляться в 2 рази дорожче за рахунок можливості отримати найшвидше ігрове рішення на планеті.

У зв’язку з цим нас цікавило просте питання: яким чином при такій ціні nvidia планує наситити ринок? оскільки велика частина геймерів купує карти до 250 доларів, то взагалі неясно, кому в такому випадку продавати geforce rtx 4050 ti, вартість якої буде стартувати з 329 доларів. Як виявилося все може виявитися куди простіше, ніж нам здавалося, адже в рукаві у nvidia заховано хитре рішення.

Довгий час nvidia дотримувалася простої стратегії: виводити з ринку відеокарти попереднього покоління після анонсу покоління нового. Оскільки процес цей нешвидкий, то якась кількість часу у продажу залишалося відразу два покоління, але вже незабаром старички зникали, поступаючись місцем молодняку. Здається, в 2022 році відбудеться справжня революція, адже на полицях з’являться як нові geforce rtx 4000, так і залишаться старі geforce rtx 3000. Такий хід дозволить утримати ціни на відеокарти наступного покоління на високому рівні, при цьому пропонуючи більшості користувачів старе покоління за подібною ціною.

В даному випадку варто враховувати, що подібна ініціатива несе масу переваг. Справа в тому, що навіть сьогодні 8-нм техпроцес не вважається самим просунутим, а з переходом і процесорів і відеокарт на 5 нанометрів, samsung знизить ціни на чіпи для gpu поточного покоління. Це дозволить скинути на них цілі, що благотворно вплине як на продажі, так і на ринкову частку. Крім того, це явно матиме позитивний вплив на подолання дефіциту напівпровідників, адже куди краще мати в рукаві два покоління відеокарт, ніж тільки одне з обмеженим тиражем і постійним форс-мажором. Джерело: fast technology.