Продажі електричного пікапа cybertruck перенесуть на 2023 рік, а ціна на нього відчутно зросте

39

Презентацію cybertruck в 2019 році можна сміливо назвати однією з найгучніших за десятиліття. Про незвичайний пікап з футуристичним дизайном писали абсолютно всі сайти, від ресурсів для радикальних ісламістів, до дитячих розважальних майданчиків. Шум піднявся оглушливий, а бажаючих купити новіку виявилося так багато, що навіть якщо tesla почала б масовий випуск сьогодні, багато хто зміг би отримати автомобіль тільки через 2 або навіть три роки. Спочатку ілон маск обіцяв, що електричний пікап увірветься на ринок в 2020 році. Оскільки навесні того ж року грянув коронавірус, то було прийнято рішення перенести виробництво на 2021.

Всім відомо, що ілон маск дає нереалістичні обіцянки, а часто говорить те, що йому спадає на думку, не радячись з експертами, а часом він намагається проштовхнути вельми дивні ідеї. Ось прекрасний приклад: при проектуванні model y ілон маск наполягав, що у автомобіля не буде керма. Нібито, до моменту його виходу інженери tesla випустять ші, здатний керувати машиною без участі людини. У якийсь момент через подібні вимоги у ілона маска виник конфлікт з одним з керівників, що призвело до звільнення останнього. На щастя, інженери все-таки створили варіант з традиційним кермом, а інакше б машина в продаж не надійшла. Але повернемося до пікапа.

Згідно з обіцянками ілона маска, машина повинна з’явиться у продажу в 2021 році в невеликій кількості, і тільки в 2022 розгорнеться масштабне виробництво. Так було кілька місяців тому. Неясно, чим глава компанії керувався, коли давав подібні обіцянки, але вчора сталося досить несподівана подія: tesla очистила офіційний сайт від специфікацій cybertruck. Внести передоплату за нього все ще можна, але дізнатися, за що ж ви платите 100 доларів, тепер не можна. Нагадуємо, базова версія з запасом ходу до 400 км оцінювалася в 39 тисяч доларів, більш прокачана, здатна проїхати 480 км без підзарядки, повинна була коштувати 49 000, а електропікап з трьома моторами, що розганяється до 100 км/год за 2,9 секунди і отримав автономність більше 800 км, повинен був затягнути чималі 69 000 доларів.

Очевидно, що ціни доведеться піднімати, адже сьогодні навіть базова model 3 коштує 42 000, що й говорити про повноцінний пікап, який сьогодні чекає щонайменше 1 мільйон замовників. Але ціни, це далеко не всі сюрпризи. Експерти вважають, що масове виробництво cybertruck розгорнеться не раніше 2023 року. І це оптимістичний прогноз. Швидше за все, до перших покупців автомобіль дійде не раніше 2024 року або пізніше. А взагалі це не всі переноси. Так, вихід довгоочікуваної вантажівки semi перенесли на 2023. Точно така ж доля спіткала швидкісний електрокар roadster другого покоління.