Створення програми EXE в PHP DevelStudio. Урок 1

121

Від автора: чи замислювалися Ви коли-небудь про створення програм під Windows (додатків exe)? Думаю, що багато з Вас можуть відповісти позитивно на це питання. Даний цикл з 2-х уроків покаже Вам, як створювати такі програми, користуючись знаннями такого популярного мови програмування, як PHP.

Так-так, Ви не помилилися, саме PHP. Виявляється знання цієї мови можна використовувати не тільки для веб-програмування, але і для створення повноцінних програм під Windows. А допоможе нам у цьому середовище програмування PHP DevelStudio.

Деталі підручника

Тема: PHP

Складність: Середня

Урок: Відео версія (.mp4)

Час: 00:43:12

Розмір архіву: 92 Mb

Створення програми EXE в PHP DevelStudio. Урок 1Створення програми EXE в PHP DevelStudio. Урок 1

Для демонстрації можливостей програми я вирішив взяти додаток, яке я колись створював і з якого почалося моє знайомство з DevelStudio — це сортувальник файлів. Одного разу мій знайомий фотограф попросив мене допомогти з пошуком програми, яка б сортировала фотографії за датою створення. Фотографій у нього багато, десятки тисяч, і вручну розшукувати такий масив, звичайно ж, він не хотів.

Завдання, загалом-то, дуже проста і на PHP вирішується буквально хвилин за 5-10. Але, самі розумієте, — це не вихід, оскільки тоді мені довелося б встановлювати людині веб-сервер, показувати як його запустити скрипт би працював тільки в браузері… загалом, такий варіант не підходить.

І як раз в цей момент мені попалася на очі середовище програмування PHP DevelStudio. Отже, у першому уроці циклу ми з Вами вирішимо завдання на сервері, створивши робочу функцію. Ну а в другому уроці вже познайомимося безпосередньо з середовищем і перенесемо туди написану в першому уроці функцію і скомпилируем вже готове додаток.

Для початку давайте прикинемо логіку роботи програми. Отже, нам знадобиться 2 папки, в першій папці (назвемо її /files/) будуть знаходитися файли, які необхідно сортувати, у другу — /result/ — будемо складати вже сортовані файли. Ускладнювати нічого не будемо і сортування буде проводитися тільки по одному параметру — за датою. Відповідно, нам потрібно буде вважати всі файли в масив, а потім пройтися в циклі по масиву файлів. При цьому для кожного файлу будемо отримувати його дату і за цією датою в папці /result/ будемо створювати однойменну папку (якщо такої ще немає). Наприклад, маємо файл з датою 1 лютого 2010 року. При сортуванні цього файлу ми створимо папку 2010-02-01 і перемістимо файл в створену папку. Ну а на виході покажемо користувачеві результат у вигляді кількості сортованих файлів.

Все досить просто. У відео Ви можете подивитися покрокове створення функції. Тут же я просто наведу вже готову функцію, максимально откомментировав код:

function sortFiles(){
$dir = «files/»; // каталог з файлами для сортування
if(!file_exists($res)) mkdir($res); // створюємо каталог, якщо його немає
$files = array(); // масив, в який будемо читати файли
$handle = @opendir($dir); // відкриваємо папку з файлами
/* якщо не вийшло відкрити папку */
if(!$handle){
mkdir($dir); // створюємо папку для файлів
exit(«Немає папки з підготовленими файлами — /files/»); // виводимо повідомлення про те, що папки немає
}
/* читаємо вміст папки */
while (false !== ($file = readdir($handle))) {
if(is_dir($dir.$file)) continue; // якщо це каталог — пропускаємо його
$files[] = $file; // складаємо в масив файли
}
if(!$files) exit(«Папка з підготовленими файлами порожня»); // якщо в масиві немає файлів — повідомляємо про це
$i = 0; // встановлюємо лічильник файлів
/* проходимся в циклі по масиву файлів */
foreach($files as $file){
$date = date(«Y-m-d», filemtime($dir.$file)); // отримуємо дату поточного файлу
/* якщо немає папки з датою поточного файлу */
if(!file_exists($res.$date)){
mkdir($res.$date); // створюємо папку з датою поточного файлу
}
rename($dir.$file, $res.$date.»/{$file}»); // переносимо файл з папки з файлами в папку для сортування
$i++; // збільшуємо лічильник на одиницю
}
echo «Сортовано файлів: $i»; // виводимо кількість сортованих файлів
}
sortFiles();

На цьому перший урок по створенню програми під Windows завершений. Чекаю Вас в другому уроці, де ми приступимо до безпосередньої роботи з середовищем програмування PHP DevelStudio.

Удачі Вам і до нових зустрічей!

P. S. Якщо тема створення додатків для Windows в середовищі PHP DevelStudio Вам буде цікава, то ми, безумовно, продовжимо її.