Як вивести дані з MySQL – керівництво для не шаманів

21

Від автора: що ви мобільник так трясете? Лист надійшов на поштову скриньку, а ви його прочитати не можете? Зрозуміло! Ви б ще, щоб вивести дані з MySQL, з бубном біля ПК побігали. Після «вилучення» листи цим і збиралися зайнятися, і навіть бубон прихопили? Ну гаразд, не буду заважати. А для решти «не шаманів» розповім, як «вийняти» дані з MySQL без бубна.

Засоби виводу phpMyAdmin

Відкладіть поки в сторону бубон, очі повзучого пітона і намисто з мухоморів. Випробуємо для отримання інформації з БД менш «магічні» способи. Почнемо розгляд з можливостей, які надає для цього оболонка phpMyAdmin. Запускаємо програму, зліва в списку вибираємо потрібну базу. Щоб вивести дані з таблиці MySQL, в основному верхньому меню переходимо в розділ «Огляд». Після цього отримуємо вміст вибраної таблиці.

Як вивести дані з MySQL – керівництво для не шаманів

В результаті нам вдалося в три клацання отримати доступ до вмісту потрібної бази даних. Але щось обрана для експериментів БД надто вже приїлася. Звичайно, всі ми любимо «звіряток», але від наших «танців з бубнами» вони всі швидко розбіжаться. Нелегка це справа «шаманство» Як вивести дані з MySQL – керівництво для не шаманів

Щоб не мучитися з створенням нової БД і не витрачати даремно дорогоцінний час, завантажити готову базу з офіційного ресурсу MySQL. А зекономлені таким чином хвилини витратимо на навчання «помахом чарівної палички» адміністрування СУБД. Установка завантаженої бази відбувається в phpMyAdmin через вкладку «Імпорт».

Імпортована БД «World» містить набагато більше інформації, і тому більш цікава для навчання (на випадок, якщо ми заскучаємо під час освоєння матеріалу). Її «потенціал» можна побачити, відкривши будь-яку з її таблиць. Наприклад, «City»:

Як вивести дані з MySQL – керівництво для не шаманів

Поринаємо в мову структурованих запитів

Все це цікаво, але що робити, якщо потрібно вивести рядок MySQL, а не повністю таблицю? Візуально знайти серед сотні рядків шукану практично неможливо. Для цього потрібно скористатися засобами SQL.

У мові структурованих запитів для виведення відсортованих даних використовується оператор SELECT. Його синтаксис:

SELECT `имя_поля1` … `имя_поляN` FROM `ім’я_таблиці` WHERE умова

Наведемо приклад SQL запиту до таблиці «city». Наприклад, нам потрібно вивести рядок, в якій значення стовпця id одно 670:

SELECT * FROM `city` WHERE `id`=670

Запит на виведення з бази даних MySQL ми починаємо зазначенням команди (SELECT). Потім зірочкою (*) ми «говоримо» СУБД, що хочемо зробити вибірку всіх значень рядка із (FROM) таблиці city, де значення стовпця id дорівнює заданому значенню (`id`=670). Вводимо запит у вікно редактора (вкладка «SQL»). Ось який результат повертає нам сервер:

Як вивести дані з MySQL – керівництво для не шаманів

Сервер повернув нам рядок, що відповідає визначеним у запиті критеріям. Вище система виводить код запиту, а також автоматично додає до нього свою частину. За замовчуванням, з допомогою директиви ORDER BY програма (НЕ СУБД) сортує результати вибірки за значенням стовпця Name (`city`.`Name`). При цьому значення стовпця сортуються за зростанням (ASC).

Зверніть увагу на «тонкощі» синтаксису (написання) запитів на виведення таблиць MySQL. Назви ім’я таблиці екрануються не одинарними лапками, а гравісом. Він є знаком слабкого наголоси. На клавіатурі він розташований на клавіші з літерою «Е».

Це важливо, оскільки при використанні одинарних лапок система MySQL буде видавати помилку про порушення синтаксису
написання команди запиту. Для наочності спробуйте самі. В результаті побачите наступний результат:

Як вивести дані з MySQL – керівництво для не шаманів

Вибірка даних з коду PHP

Тепер постараємося зробити висновок даних з MySQL в PHP. Відобразимо на екрані ту ж рядок, отриману в попередньому запиту. Ось приклади: