Законодавчі ініціативи ЄС можуть зіпсувати життя користувачів інтернету

215

Комітет європейських законодавців попередньо схвалив деякі зміни в нормах, що стосуються авторських прав.

У разі остаточного прийняття поправки можуть сильно видозмінити інтернет-простір. Приміром, отримала позитивну оцінку стаття 13, в якій розглядається питання цензури в соціальних мережах. У інтернет-користувачів поведінка законодавців викликало хвилювання і переживання щодо можливості використовувати популярні картинки і меми та конфіденційності даних.

Стаття 13 передбачає появу в соціальних ресурсах спеціальних інструментів, здатних відстежувати і сканувати публікацію зображень, відеоконтенту, здатних порушити чиїсь авторські права. Подібного роду опції можна зустріти в YouTube, призначення яких як раз передбачає пошук роликів, захищених авторським правом.

Все, що потрапляє у всесвітню павутину, має свого автора. У зв’язку з цим користувачі інтернету відчутно стурбовані можливими змінами законодавства, адже в разі прийняття змін мало хто захоче публікувати на своїх сторінках популярні картинки або меми, побоюючись відповідальності за використання контенту, створеного іншим користувачем і захищеного авторськими правами. Виходить, якщо публікується картинка, відео та ін., то за запитом користувачу доведеться представити офіційну угоду з правовласником цього контенту. Наприклад, мало хто може похвалитися таким дозволом на розміщення мемів із зображенням популярних акторів або музикантів.

Оптимісти впевнені, що всі хвилювання марні, і ніхто не буде зловживати законодавчими нововведеннями в разі їх прийняття. Однак скептики вважають, що нові поправки можуть розв’язати руки правовласниками і контролюючим відомствам щодо їх розсуд. Остаточне рішення про прийняття нових правил заплановано на 13 липня.

Джерело: http://igry-online.com.ua/