Флагманська відеокарта intel arc alchemist здивувала продуктивністю в першому ігровому тесті, але висновки робити поки рано

44

Майбутній флагманський дискретний графічний прискорювач intel серії arc alchemist вперше відзначився в ігровому тесті. Практично всі апаратні новики останніх поколінь насамперед показуються в базі даних тесту гри ashes of the singularity. Відеокарта intel не стала винятком.

Джерело зображення: intel

Карта тестувалася в складі системи на базі intel core i9-12900k з 32 гбайт озу. Для перевірки були обрані налаштування графіки “medium_1080р”, дозвіл 1920х1080 пікселів і режим directx 12. У тесті графіки відеокарта показала результат в 126,9 кадрів в секунду. Якщо вірити звіту, продуктивність відеокарти intel знаходиться на рівні geforce rtx 3080 ti, що спростовує більш ранні чутки про те, що старша відеокарта arc alchemist стане конкурентом таким моделям прискорювачів, як geforce rtx 3070 і geforce rtx 3070 ti.

На жаль, ігровий тест ashes of the singularity не можна приймати за стандарт. Занадто багато різних факторів, пов’язаних з тією чи іншою системою (наприклад, той же розгін компонентів) можуть вплинути на кінцевий результат перевірки її продуктивності в даному бенчмарку. Саме тому в таблиці результатів можна побачити картину, коли radeon rx 5700 з 2019 року обходить по продуктивності свідомо значно більш потужну і нову geforce rtx 3080 ti.

З точки зору порівняння продуктивності ці результати не мають особливого значення. Однак поява карти в ігровому бенчмарку побічно означає, що intel дотримується графіка розробки і як і раніше має намір представити сімейство прискорювачів arc alchemist на початку 2022 року, як і було обіцяно раніше.

Згідно з останніми чутками, флагманська відеокарта arc alchemist отримає графічний процесор з 32 ядрами на архітектурі xe-hpg. У кожному з цих ядер будуть міститися по 16 векторних движків. Таким чином, їх загальна кількість складе 512 штук. Сама intel раніше підтвердила, що відеокарти alchemist запропонують апаратну підтримку трасування променів , технології, а також отримають до 16 незалежних матричних движків на графічне ядро для прискорення ші-обчислень.