Інтернет-енциклопедія перетворилася в галактику

277

Від автора: в Мережі запустили сервіс, на якому всі статті Вікіпедії розташовані на інтерактивній зоряній карті. Кожен з матеріалів являє собою окрему планету, а сузір’я об’єднують взаємопов’язані публікації.

Розробник Оуен Корнес запустив в інтернеті інтерактивну тривимірну мапу зоряного неба, на якій кожна планета являє собою статтю Вікіпедії. Сузір’я об’єднують матеріали, взаємопов’язані між собою. При цьому сама інтернет-енциклопедія представлена у формі величезного кулі (галактики).

За «всесвітом знань» можна подорожувати. З допомогою клавіатурних стрілок задається напрямок руху. Натискання клавіш миші змінює масштаб відображення. Інноваційний сервіс отримав назву Wikiverse, і вже зараз доступний для використання.
Автор проекту зазначає, що для «побудови» тривимірної зоряної карти витрачається багато серверних потужностей. З-за цього при використанні Wikiverse можливі короткі зависання.

Також зазначається, що проект відображає лише невелику частину знань, доступних у Вікіпедії: близько 250 тис. публікацій англійською мовою. Це становить лише 5% від усього обсягу даних інтернет-енциклопедії.