Програма навчилася розпізнавати на фото приховані обличчя людей

228

Від автора: вчені з Німеччини розробили технологію на основі нейронних мереж, яка «вміє» розпізнавати на фото навіть заретушированные обличчя людей. З її допомогою вдається ідентифікувати особи близько 70% всіх «завуальованих» портретів.

Німецькі вчені створили інноваційну технологію, яка дозволяє ідентифікувати на фотографіях заретушированные людські обличчя. Під час випробувань новий метод довів свою високу ефективність: в середньому він точно розпізнає близько 90% всіх розмитих осіб. При ідентифікації заретушированных «фізіономій» ефективність падає до 70%.

Для коректної роботи створених алгоритмів, що працюють на основі нейронних мереж, потрібно хоча б раз «розглянути» особа, яку ідентифікують людину. Нова технологія аналізує пропорційні співвідношення між особою і частинами тіла «впізнаваною» особистості.

Розробники відзначають, що в майбутньому технологія буде широко застосовуватися для індивідуалізації різних програмних систем. При цьому самим надійним способом приховати свою особистість є ретушування особи чорним кольором. Тоді ефективність Faceless Person Recognition System знижується до 14%.