Як дізнатися версію DLE

247

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми спробуємо відповісти на питання, як дізнатися версію DLE і чи можливо це в принципі. Отже, приступимо.

Чесно кажучи, рядового користувача мало цікавить на якій версії DLE працює той чи інший сайт. Це питання, скоріше, буде цікавити потенційного хакера, оскільки можливість і методи злому сайту часто безпосередньо залежать від движка і його версією.

І ось тут наша цікавість, швидше за все, навряд чи буде задоволено, оскільки дізнатися версію DLE для його останніх версій — практично неможливо. У всякому разі стандартними способами.

Отже, які ж поради можна відшукати в мережі за запитом як дізнатися версію DLE? Насправді їх не так багато. Перша порада полягає в тому, щоб дізнатися використовується остання версія движка або якась стара. Для цього радять звернутися за адресою: http://site/engine/ajax/updates.php. Якщо при зверненні за даною адресою присутній повідомлення про необхідність оновити движок, використовується не остання, тобто не актуальна версія CMS.

Як дізнатися версію DLE

Однак насправді це повідомлення може з’явитися і для актуальної версії скрипта. Наприклад, в якості прикладу я використав останню версію скрипта, тільки це демо-версія. Незважаючи на актуальність версії, ми бачимо повідомлення про необхідність оновлення, що, в принципі, в деякій мірі цілком логічно, оскільки використовується демонстраційна версія DLE.

Але використовуючи і куплену версію DLE адже ми цілком можемо самостійно змінити текст повідомлення, ввівши в оману цікавість. Наприклад, ось що ми побачимо на сайті dle.in.ua при зверненні за адресою http://dle.in.ua/engine/ajax/updates.php:

Як дізнатися версію DLE

Загалом, цей спосіб визначення використовується актуальна версія DLE — дуже ненадійний. Та й в будь-якому випадку він не дасть нам інформацію про конкретної версії.

Які ще пропонують способи дізнатися версію DLE? Всі інші способи зводяться до перегляду логотипу з папки /engine/skins/images/ за адресою http://site/engine/skins/images/logos.jpg. При цьому в залежності від версії ім’я і розширення зображення логотипу може відрізнятися. Це можуть бути наступні варіанти: logo.jpg, logos.png, logo.png… Ну і, звичайно ж, картинка може бути банально видалені.

Ось кілька прикладів логотипів, які можна було побачити на різних версіях DLE. Наприклад, такий логотип можна було побачити на ранніх версіях DLE:

Як дізнатися версію DLE

На версіях до дев’ятої була така картинка:

Як дізнатися версію DLE

Як бачимо, тут була навіть написана версія движка на картинці. З версії 9.1 версію знову прибрали:

Як дізнатися версію DLE

З версії 10.2 логотип повністю змінився:

Як дізнатися версію DLE

Власне, ось і всі поради, які можна знайти в мережі з даного питання. Інших рад немає, а наявні, як ви розумієте, дуже ненадійні і умовні. На цьому будемо прощатися. Удачі!