Як створити sitemap (карту сайту)

380

Від автора: карта – корисна річ. Не тільки коли ви перебуваєте в чужому місті, але і коли заходьте на новий сайт. Про те, як створити sitemap (карту сайту), поговоримо сьогодні.

Як створити sitemap (карту сайту)

Важлива відмінність

Я вже сказав, що карта може бути корисна людини, який зайшов на сайт і щось на ньому хоче знайти. Сьогодні на багатьох блогах, а також тематичних проектах, є сторінка під назвою “зміст” або “статті”, де розміщені посилання на всі матеріали, які взагалі є на проекті.

Це чудова сторінка і я сам часто їй користуюся. Вона дозволяє практично до будь-якій сторінці дістатися за 2 кліка. Але сьогодні мова не про неї, тому що під sitemap зазвичай розуміють карту в xml-форматі. Вона потрібна не для людей, а в першу чергу для пошукових машин, щоб швидше знаходити та індексувати нові сторінки, а також бути в курсі загальної структури ресурсу

Зміст для людей ви можете зробити по-різному. Наприклад, автоматично з допомогою плагіна. Також можете попрацювати і зробити свою власну мапу, особливо якщо розбираєтеся у верстці.

Варіанти створення xml-карти

Якщо у вас проект на wordpress, то вам буде дуже просто додати до собі цю карту. Це можна зробити за допомогою чудового плагіна Google XML Sitemaps, який навіть налаштовувати ніяк не треба. Після його установки і активації він згенерує її і вона буде знаходитись за адресою: http://адрес-вашего-сайта/sitemap.xml

Як створити sitemap (карту сайту)

Можете самі перевірити цей факт. Ця адреса тепер можна додати в Яндекс і Гугл веб-майстра, щоб пошукові системи швидше дізналися про появу на вашому сайті сайтмапа.

У wordpress є й багато інших варіантів її створення. По-перше, купа плагінів, але я рекомендую все-таки використовувати той, про який сказав вище, тому що він самий популярний (установок більше мільйона) і його рекомендують все.

По-друге, інструменти генерації сайтмапы зазвичай входять в повноцінні плагіни-модулі для SEO-оптимізації. Наприклад, All in One SEo Pack або Yoast SEO. В принципі, ви можете використовувати їх можливості, якщо один з них у вас вже встановлений. Особисто у мене на блозі sitemap генерував плагін Yoast SEO.

Універсальний варіант

Для будь-яких сайтів підійде послуга платних і безкоштовних генераторів sitemap. Зазвичай можна безкоштовно отримати карту сайту в xml-форматі на 500 сторінок, більше треба платити.

Як створити файл sitemap для сайту самому

Звичайно, я не рекомендую вам займатися такими речами, тим більше, якщо у вас багато сторінок. Цей спосіб підійде скоріше для тих, Перш за все? необхідно створити файл з розширенням xml sitemap. Ось самий базовий код, який потрібно вставити:

Тут ми вказуємо кодування, а в тезі urlset будуть розташовуватися всі наші посилання. Інформація для кожної наступної сторінки вставляється за шаблоном:

http://www.site.ru/
2016-06-29
monthy
1

Де:

loc – адресу сторінки. На один тег url ви робите 1 адресу. Ось чому ручне складання карти – не найцікавіше справу.

lastmod – останній час оновлення сторінки.

changefreq – середня частота оновлення сторінки. Можна вказувати daily (щодня), weekly (щотижня) і т. д.

priority – пріоритет сторінки. Максимальне значення 1, мінімальне – 0.1. Зазвичай головна сторінка сайту отримує найвищий пріоритет, рубрики отримують вищий пріоритет (0.8), а звичайні записи і сторінки середній (0.6).

Для великих сайтів зазвичай створюються додаткові карти сайтів для зображень, відео, rss-каналу і т. д. Для звичайного блогу або тематичного проекту достатньо однієї стандартної карти.

Все це написано лише для тих, хто хоче приблизно зрозуміти концепцію створення карти. Все ж я рекомендую вам не морочитися і використовувати який-небудь плагін, який створить карту за вас.