Програма для створення шаблонів WordPress

359

Від автора: вітаю вас, друзі. Багато хто з вас, судячи з питань, що задаються питанням, а чи є програма для створення шаблонів WordPress. Якщо відповісти коротко, то — так, є така програма. Ну а що це за програма така пропоную дізнатися з цієї статті.

Всі ми колись були новачками у справі веб-розробки і найчастіше шукали якийсь простий інструмент для створення сайту. Цим інструментом, звичайно ж, була якась програма, яка дозволяла створювати шаблон сайту абсолютно з нуля і абсолютно без знань веб-технологій. З часом ми, звичайно, розуміли недоліки подібних програм і відмовилися від них, але з чого ж починати потрібно? Адже практично всім хочеться створити свій перший сайт тут і зараз, просто і швидко, прямо як за рухом чарівної палички. Ця стаття як раз для таких читачів.

Отже, почнемо з того, які взагалі є програми, які вміють створювати шаблони WordPress. Насправді вибір тут невеликий. У всякому разі, якщо вибирати з більш-менш якісних продуктів. Ось вам кілька варіантів на вибір.

Artisteer

Програма для створення шаблонів WordPress

І TemplateToaster

Програма для створення шаблонів WordPress

Що можна сказати про цих програмах? Обидві вони приблизно схожі один на одного, тобто фактично є аналогами один одного. Обидві надають приблизно однаковий функціонал, що дозволяє створювати теми для WordPress абсолютно без знань верстки і, тим більше, програмування.

Фактично дані програми є якимись конструкторами для створення тем. Ви вибираєте необхідний елемент сайту (меню, шапка, бічна колонка тощо) і налаштовуєте її на власний смак, встановлюючи кольору, розмір шрифту, вибираючи зовнішній вид з вже готових варіантів, або ж налаштовуючи все з нуля.

У підсумку ви отримуєте буквально за лічені хвилини вже готову тему, яку цілком можна встановити на WordPress і приступити до наповнення сайту статтями. Все просто і це, звичайно, плюс. Це залучає новачків. До речі, ці програми дозволяють створювати теми не тільки для WordPress, але й для деяких інших CMS, наприклад, Joomla, Drupal та інші.

Тепер кілька слів про мінуси таких програм. Ну, по-перше, вони не безкоштовні. Найдешевший пакет кожної з програм коштує близько 50 доларів. Ну а пакет дорожче вам обійдеться в дві сотні доларів. Можна, звичайно, знайти піратську версію програми або скористатися кряком до неї… але, самі розумієте, тут ви дієте на свій страх і ризик.

По-друге, дані програми не можуть зробити більшого, ніж у них закладено. Це значить, що якщо вам знадобиться додатковий функціонал, якого немає в темі і не може зробити програма, або ж треба буде щось змінити у верстці, тоді вам доведеться все ж вивчати питання створення тим для WordPress або ж звернутися до фахівця.

І ось тут ми стикаємося з ще одним мінусом даних програм. Код, який вони генерують, далекий від ідеального і розібратися в ньому, навіть фахівцеві, може бути, часом, складно.

У будь-якому випадку, основний мінус таких програм — їх рамки, за які не вийти без знань веб-технологій. І тут вчорашні новачки переходять до наступного етапу — етапу вивчення питання створення тим для WordPress самостійно, без допомоги подібних програм. Якщо ви вже награлися з такими програмами і хочете вчитися створювати теми для WordPress з нуля, тоді обов’язково познайомтеся з нашим курсом по створенню тем WordPress.

Ну а на цьому я з вами прощаюся. Удачі!